Skip links

Kadın Hastalıkları ve Doğum

MONO TIP CERRAHİ MERKEZİ

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Normal doğum ve sezeryan doğumlarda SSK, BAĞ-KUR, Emekli sandığı ile anlaşmalı olan hastanemiz, Kadın hastalıkları ve doğum konusunda hizmet vermektedir. Aşağıda Mono Tıp Merkezi’nde Kadın Doğum alanında verilen hizmetlerle ilgili kısa bilgiler bulacaksınız.

Hamilelik Takibi & Doğum: Sağlıklı bir hamilelik için gebelik öncesi rehberlik, testler ve muayene. Düşük riski değerlendirlmesi, neden analizi ve tedavisi. Hamilelikte tüm tanısal incelemeler (kan ve idrar biokimyasal incelemeleri, bakteriyolojik ve mikrobiyolojik incelemeler, 4 boyutlu renkli Doppler ultrasonografi, Down sendromu ve diğer kromozomal hastalıkların NT- nuchal translusensi, ense kalınlığı, ikili ve üçlü tarama testleri ile taranması.)

Genel Jinekoloji: Kadın check-up’ ları, periodik/yıllık jinekolojik kontrol ve muayeneler yapılmakta, adölesan çağ ve genç kızlarda jinekolojik sorunlar, adet düzensizliği, enfeksiyonlar cinsel yola bulaşan hastalıklar, premenstrüel sendrom (IMS), dismonore (sancılı adet görme)- hirsutismus (tüylenme), yumurtalık kistleri ve polikistik over sendromu (PCOS) gibi hastalılkların tanı ve tedavileri yürütülmektedir. Kadın sağlığı kontrollerinin en önemli parcası olan pap smear testi ile takip edilmekte, problemli durumların tedavisinde kriyoterapi cihazı kulanılmaktadır.

Aile Planlaması: Danışmanlık, spiral (RIA/IUD) ve cilt altı implant (implanon) dahil, tüm aile planlamı uygulamaları. Menopoz:Hormonal analiz ve over rezervi (yumurtalık kapasitesi) ölçümleri, menopoz check-up’ları, danışmanlık ve hormon replasman tedavileri.

Kanser: Meme ve genital sistem (serviks, uterus, yumurtalıklar) kanserlerinin pap smear, tümör markerleri, renkli dopler ultrasonografi ile taranması ve tüm operasyonlar.

İnfertilite (Kısırlık): İnfertilite değerlendirilmesi, neden analizi ve tanısı, ovulasyon indüksiyonu (yumurtlama tedavileri), follikulometri (yumurta takibi), inseminasyon (IUI, aşılama) uygulamaları gerçekleştirilmektedir.